Z kim pracuję

Pracuję z osobami, które z różnych przyczyn nie czują wystarczającej satysfakcji ze swojego obecnego życia zawodowego i chcą nauczyć się właściwie nim zarządzać.

Dążą do sukcesu, lecz ciągle coś staje im na przeszkodzie. Ciągle walczą z odczuciem, że to praca nie dla nich, że się marnują i tkwią w martwym punkcie. Najczęściej pracuję ze specjalistami w obszarze marketingu lub finansów, którzy marzą o tym, by pokierowanie we właściwy sposób ich karierą było tak łatwe, jak standardowe zadania, które na co dzień robią w pracy. Marzą o tym, by osiągać więcej, by znaleźć wyjście ze ślepej uliczki, na której się znaleźli. Szukają większego zadowolenia ze swojej pracy.

Czy to brzmi dla Ciebie znajomo?

- Mam dość mojej pracy i robienia w kółko tego samego. Szkoda, że nie wybrałem innej, ale teraz to już za późno.
- Stoję w miejscu. Jestem doceniany i lubiany. Poświęcam się i angażuję, a mimo to ciągle tkwię w tym samym miejscu i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek się w tej kwestii zmieniło.
- Właściwie to nie wiem, czy chciałbym robić to co robię. Miałem różne zainteresowania i robiłem wiele rzeczy, ale tę pracę wybrałem bardziej z rozsądku i nie wiem czy chciałbym robić to dalej w życiu.
- Wiem czego nie chcę, mam tylko problem z określeniem tego, co chcę. Nie mam też pomysłu jak mogę się rozwijać i w jakich kierunkach mogę iść.
- Nie wiem w czym jestem dobry. Potrzebuję odkryć swoje mocne i słabe strony.
- Nie mam czasu dla rodziny i przyjaciół. Brakuje mi równowagi między życiem zawodowym a osobistym.
- Obecnie nie mam pracy. Chcę znaleźć odpowiednią dla mnie pracę, lecz trudno mi się za to zabrać, nie wiem jak szukać pracy i nie czuję się dość pewnie na rynku pracy.
- Wypaliłem się. Nie czuję satysfakcji zawodowej i myślę o zmianie pracy.
- Chcę zmienić drogę zawodową, lecz nie wiem jak. Mam dość pracy w korporacji i chcę coś z tym zrobić.
- Chciałbym zarabiać więcej pieniędzy, lecz nie wiem co mogę w tym kierunku zrobić.

Największe sukcesy osiągam z Klientami, którzy:

- są otwarci na zmianę. Zdajesz sobie sprawę, że to, co robiłeś dotychczas w związku ze swoją pracą, nie działało i jesteś otwarty, aby zrobić coś nowego. Naprawdę chcesz się pozbyć swojego problemu.
- są chętni, by ciężko nad sobą pracować. Rzeczy nie dzieją się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Chcesz włożyć wysiłek aby osiągnąć swój cel.
- są gotowi, aby działać. Możesz nie wiedzieć co zrobić lub jak to zrobić, ale szczerze chcesz się nauczyć i jesteś gotowy, aby wypróbować nowe podejście i nowe sposoby działania.
- chcą inwestować w siebie. Wiesz, że jesteś warty czasu, pieniędzy i energii, aby zrealizowało się to, czego chcesz.