Czy w Twojej pracy jest wszystko tak, jak chcesz?

Wiele osób daje z siebie dużo pracując dla firm i korporacji, lecz nie czuje satysfakcji ze swojej pracy. Inni męczą się na stanowiskach które są dla nich nudne i frustrujące.

Być może wiedzą, dlaczego tak się dzieje, ale nic z tym nie robią, bo czują się uwięzieni przez swoje przekonania i przyzwyczajenia. Gorzej, gdy nie wiedzą jak to zmienić. Pracują z dnia na dzień, robią co do nich należy, męczą się w kieracie praca - dom, zostają długo po godzinach, a swoje frustracje i marzenia o spełnieniu w pracy chowają głęboko na dnie. Frustracja i niechęć narasta z dnia na dzień coraz bardziej i coraz bardziej zbliża się ten moment, gdy jedna kropla może przelać całą czarę...

Wyobraź sobie, że Twoja praca jest dla Ciebie tak przyjemna i satysfakcjonująca, jak Twoje hobby, któremu możesz oddać się bez reszty. Czujesz, że codziennie się spełniasz, rozwijasz i inspirujesz. Masz czas i energię na realizację tego, co zawsze chciałeś. Realizujesz swoje wartości i w końcu możesz powiedzieć, że jesteś w pełni szczęśliwy.

Nie jest łatwo zmienić ten system, w którym tkwisz.

Wszyscy myślą, że nie masz na co narzekać. Nie chcesz marudzić, że nie czujesz satysfakcji, że się marnujesz. Inni przecież mają jeszcze gorzej. Nie chcesz wyjść na niezadowolonego i sfrustrowanego. Wolisz więc w ogóle nie poruszać tego tematu.

Przyzwyczaiłeś się do tego, co jest. Pracowałeś ciężko, aby być tu gdzie jesteś. Masz swoją paczkę sojuszników, ktoś Cię lubi, ktoś inny nie lubi. Możesz przewidzieć przebieg większości spotkań. Łatwiej jest po prostu poddać się codzienności i zostawić marzenia...

Stop!
Jak możesz to zmienić?

Na początek szczerze oceń sytuację. Jakie są główne problemy? Co dobrze działa w Twojej pracy? Co nie działa dobrze? Jaka jest konkretnie Twoja rola w kreowaniu tej dynamiki?

Jeżeli będziesz mieć w tym jasność, możesz zacząć budować strategię, podejmować decyzje i wdrażać techniki, które zaprowadzą Cię do życia, jakiego chcesz.

Jako Coach Kariery pracuję ze specjalistami, którzy mają problemy związane ze swoim życiem zawodowym. Pomagam i uczę Cię zarządzać swoją karierą w najlepszy dla Ciebie sposób.